Anasayfa AVM Haber Güncel Ada Avm' de Mevlana Haftası
Pazartesi, 24 Şub 2020

Designed By:
DETAY SYS

AVMLİNK VİTRİN

Reklam
Ada Avm' de Mevlana Haftası
Perşembe, 09 Aralık 2010 11:56

Ada Alışveriş Merkezi, Mevlana Haftası kapsamında düzenlediği çok özel etkinlikleriyle  tüm Adapazarlı’lara unutulmaz bir hafta sunuyor. Düzenlenecek Ebru sanatı atölye çalışmalarının yanı sıra, 11 – 19 Aralık 2010 tarihleri arasında, tarih ve sanat kokan  "Farklı Dinlerin Ortak Değeri; Tesbih” sergisi ziyaretçilerinin beğenisine sunuyor.

Adapazarı’nın en önemli alışveriş merkezi olan ADA Alışveriş Merkezi, düzenlediği sosyal ve kültürel etkinliklerle de dikkat çekmeye devam ediyor.

Ada AVM, engin hoşgörü ve insan sevgisi ile tüm insanlığı etkileyen Mevlâna`nın `Gel` çağrısını bu yıl,  11 – 19 Aralık 2010 tarihleri arasında düzenleyeceği sergi ve atölye çalışmaları ile kutlamaya hazırlanıyor.
Farklı Dinlerin Ortak Değeri; Tesbih Sergisi Ada AVM’de…Ada AVM, Mevlana Haftası etkinlikleri kapsamında, farklı dinlerin ortak değer simgesi olan tespihlerin çok özel sergisine ev sahipliği yapacak. Koleksiyoner Hakan Gürgün’ün İslamiyet, Hıristiyanlık, Hinduizm ve Budizm gibi farklı inançlara ait ve 80’e yakın özel ve kıymetli tespihlerinin sergileneceği bu çok özel sergide; tespihin dinlerdeki yeri, hangi malzemelerden yapıldığı gibi birçok konuda bilgiler de yer alacak. “Farklı Dinlerin Ortak Değeri; Tesbih” sergisini, tüm ziyaretçiler, 11 – 19 Aralık 2010 tarihleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edebilecekler.

Geleneksel Ebru Sanatı Ziyafeti!

Ayrıca, Mevlâna`nın 803. doğum yıl dönümünü etkinlikleri kapsamında, tüm büyüleyiciliği ile Ebrû sanatını ziyaretçileri ile buluşturan Ada AVM’de, 11–12 Aralık 2010 tarihlerinde, Erenler Halk Eğitim Merkezi atölye çalışmaları düzenleyecek.
Ziyaretçilerin de ücretsiz olarak katılabilecekleri atölye çalışmalarında, Ebrû teknikleri ve Ebrû sanatının tüm ayrıntılarını öğrenme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Sizler de, sanat ve huzur dolu bir hafta geçirmek istiyorsanız, 11 – 19 Aralık 2010 tarihlerinde  Ada Alışveriş Merkezi’ne düzenlenecek olan Mevlana Haftası etkinliklerine katılmayı unutmayın…

 

Son Güncelleme: Perşembe, 09 Aralık 2010 12:00
 

Yorum ekle